Wprowadzenie do Terapii Schematów

Szczegóły ogłoszenia

Terapia schematów zaliczana jest do tzw. „trzeciej fali” terapii poznawczo-behawioralnej. Jest podejściem integracyjnym, które łączy w sobie także elementy innych koncepcji: teorii przywiązania Bowlby’ego, teorii relacji z obiektem, Gestalt, analizy transakcyjnej Berne’a oraz koncepcji skoncentrowanych na osobie. Powstała w odpowiedzi na brak efektywności klasycznego poznawczo-behawioralnego podejścia w pracy z pacjentami przejawiającymi chroniczne zaburzenia i niejednokrotnie wykazującymi cechy zaburzeń osobowości. Łączy w sobie zarówno klasyczne techniki poznawcze i behawioralne, jak i techniki doświadczeniowe, skoncentrowane na emocjach. Istotną rolę odgrywa także relacja terapeutyczna, która stanowi ważne tło dla stosowanych interwencji emocjonalnych. 
 

Program:
Celem szkolenia jest wprowadzenie w problematykę terapii schematów. Uczestnicy zostaną zapoznani z założeniami teoretycznymi i podstawowymi metodami pracy w terapii schematów. 
 
Program zajęć będzie obejmował 8 godzin, podczas których zostaną zaprezentowane:
  1. Podstawy teoretyczne terapii schematów.
  2. Podstawowe pojęcia w terapii schematów (schematy, style radzenia sobie, tryby schematów).
  3. Wskazania do stosowania terapii schematów.
  4. Techniki wykorzystywane w terapii schematów ze szczególnym uwzględnieniem relacji terapeutycznej oraz technik doświadczeniowych, skoncentrowanych na emocjach.
 

Prowadząca:
dr Maria Finogenow – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, absolwentka licznych szkoleń z terapii schematów. Prowadzi psychoterapię zaburzeń depresyjnych i lękowych oraz zaburzeń osobowości. Pracuje także na stanowisku adiunkta w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Stowarzyszenia Rozwoju Kadr. Od wielu lat prowadzi również warsztaty i treningi psychologiczne nastawione na rozwój osobisty np. trening asertywności.
 

Uczestnicy:
Szkolenie jest skierowane do psychologów, absolwentów jednolitych studiów magisterskich oraz psychoterapeutów (także w procesie certyfikacji). Uczestnicy szkolenia otrzymują zaświadczenie potwierdzające podniesienie kwalifikacji zawodowych wydane przez Fundację Vis Salutis.
 

Termin:
11.09.2021 / aplikacja ZOOM
 

Łącznie 8 godzin dydaktycznych w godzinach:
09:00–16:15 (sobota) – z przerwą obiadową i przerwami na kawę.
 

Koszty:
• 300 zł. – cena ze zniżką dla osób które dokonają zapisu do 31.08.2021 roku,
• 350 zł. – pełna cena.
 

Zgłoszenia:
Proszę dokonać rejestracji online na stronie:
https://vissalutis.pl/kursy/wprowadzenie-do-terapii-schematow/
 

Liczy się kolejność zgłoszeń. Grupa będzie liczyć maksymalnie 20 osób.

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 888... 888990980Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:

bezpieczeństwoZasady zachowania bezpieczeństwa podczas transakcji

  • Najlepiej jeśli to możliwe, spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów. Bądź szczególnie ostrożny w przypadku kontaktów z zagranicy!!!
  • Nie płać z góry, ale płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych.
Do góry