Unieważnienie kredytu we frankach

Szczegóły ogłoszenia

Jeśli znasz kogoś kto dał się wrobić w kredyt we frankach koniecznie oznacz go w komentarzu!
JAK WYJŚĆ Z PROBLEMU?
Możliwości są trzy: można umowę kredytu odfrankowić, #unieważnić, bądź odzyskać spready.
1. Co to znaczy, że #kredyt był #denominowany bądź indeksowany:
Kredyty #frankowe były co do zasady udzielane w dwóch postaciach - kredyt denominowany lub indeksowany. Kredyt denominowany do waluty obcej to kredyt, którego kwota została określona w walucie obcej, wypłata i spłata kredytu denominowanego następują w złotych polskich przy zastosowaniu obowiązującego kursu waluty obcej w danym banku. Kredyt indeksowany jest to kredyt, którego kwota została w umowie wyrażona jako złotówka a następnie została przewalutowana na walutę obcą po kursie kupna obowiązującym w danym banku.
2. Jakie były nieprawidłowości ze strony banku przy udzielaniu kredytów:
Banki wykorzystywały brak znajomości ogólnej wiedzy finansowej klientów i stosowały klauzule indeksacyjne i abuzywne. Klient nawet jeżeli przeczytał umowę, nie mógł jej negocjować. Wykazanie klauzul w umowie może prowadzić do unieważnienia całej umowy.
3. Jakie roszczenia przysługują #frankowiczom:
To zależy jaki wariant wybierze kredytobiorca. W przypadku unieważnienia umowy konsument uzyskuje zwrot wszystkiego co świadczył na rzecz banku. Jednakże będzie musiał zwrócić w określonym czasie środki pożyczone z banku.
W przypadku odfrankowania, umowa zachowuje swoją ważność a klient jest rozliczany tak jakby pożyczał w złotówkach. Może się zdarzyć tak, że dokonane spłaty wyczerpały należność w stosunku do banku. Trzecia możliwość to odzyskanie spreadów. Spread jest to różnica kursowa którą banki pobierały od klienta a która to znacznie różniła się od kursu w narodowym banku polskim.
4. Jakie koszty poniesie kredytobiorca kredytu frankowego:
Opłata sądowa od pozwu kredytobiorcy przeciwko bankowi została uregulowana w sposób jak najbardziej korzystny dla konsumenta i wynosi nie więcej niż 1000,00z. do tego należy dodać opłaty znaków sądowych oraz opłaty pełnomocnictwa 17,00zł.
5. Ile czasu mają kredytobiorcy na podjęcie decyzji i wystąpienia na drogę sądową:
Sprawę należy jak najszybciej przekazać do profesjonalnego pełnomocnika, gdyż roszczenia przedawniają się z upływem lat 6-ciu, od dnia następnego po dniu spłaty ostatniej raty.
6. Czy wyrok TSUE zmienia sytuację frankowicza:
Wyrok z UE podkreśla, że prawo unijne nie stoi na przeszkodzie temu aby sąd krajowy stwierdził nieważność umów kredytowych, dając przy tym samym zielone światło sądom krajowym w zakresie regulowania problemów frankowiczów.

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 667... 667613913Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:

bezpieczeństwoZasady zachowania bezpieczeństwa podczas transakcji

  • Najlepiej jeśli to możliwe, spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów. Bądź szczególnie ostrożny w przypadku kontaktów z zagranicy!!!
  • Nie płać z góry, ale płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych.
Do góry