Studia podyplomowe Doradca ds. Ochrony Środowiska

Szczegóły ogłoszenia

Korporacja SEDPOL SP. z o.o.  w Warszawie zaprasza na studia podyplomowe na kierunku 
DORADCA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA
 
Korporacja SEDPOL Sp. z o.o. oddział Instytut Edukacji Europejskiej w Warszawie zaprasza na studia podyplomowe „Doradca do spraw ochrony środowiska”, które przeznaczone są dla pracowników i kadry kierowniczej urzędów administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych, instytucji branży ochrony środowiska oraz wszystkich osób, które chcą zdobyć lub podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie zarządzania ochroną środowiska.
Doradca ds. ochrony środowiska to zawód przyszłości. Absolwenci naszego kierunku zdobywają nowy, unikalny zawód Specjalisty ds. ochrony środowiska, który już od wielu lat funkcjonuje w pozostałych krajach Unii Europejskiej.  Osoby, które ukończą nasze studia mogą zostać niezależnymi specjalistami, ekspertami z dziedziny ochrony środowiska i prowadzić własną działalność lub funkcjonować jako doradcy wójtów, burmistrzów, starostów, dyrektorów czy prezesów firmy.
Efekty kształcenia
Absolwenci studiów podyplomowych uzyskają wiedzę ogólną z zakresu ochrony środowiska, współczesnych zagrożeń dla przyrody oraz środowiska a także procesów i metod stosowanych w jego oczyszczaniu z organicznych i nieorganicznych zanieczyszczeń. Nasi studenci zostaną zapoznani z zagadnieniami dotyczącymi gospodarki odpadami oraz technologiami ich przetwarzania, z systemami zarządzania środowiskiem, obowiązującymi aktami prawnymi dotyczącymi ochronie środowiska oraz organizacją ochrony przyrody w Polsce. W ramach zajęć poruszane zostaną również zagadnienia związane z gospodarką energetyczną oraz odnawialnymi źródłami energii.
Studia podyplomowe „Doradca ds. ochrony środowiska” trwają dwa semestry. Ich program obejmuje łącznie 176 godzin zajęć
Co zyskasz dzięki udziałowi w studiach?
Absolwenci studiów podyplomowych Doradca ds. Ochrony Środowiska zdobędą umiejętności oraz wiedzę w zakresie:
 1. Najważniejszych regulacji prawa krajowego oraz Unii Europejskiej dotyczących ochrony środowiska.
 2. Identyfikacji zagrożeń ekologicznych, kompleksowej oceny ich oddziaływania na środowisko oraz ich unieszkodliwiania.
 3. Organizacji systemów zbiórki odpadów, składowania odpadów a także unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych (w tym odpadów przemysłowych, odpadów zawierających azbest, metale ciężkie, odpadów medycznych i weterynaryjnych oraz przeterminowanych środków ochrony roślin).
 4. Nowoczesnych systemów zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków oraz technologii oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych.
 5. Monitorowania czystości powietrza, identyfikacji źródeł oraz rodzajów zanieczyszczenia a także metod jego oczyszczania.
 6. Zadań audytora wewnętrznego systemu zarządzania środowiskowego, zasad przeprowadzania audytu oraz narzędzi komputerowych wykorzystywanych w zarządzaniu środowiskiem.
 7. Optymalizacji przedsięwzięć EKO poprzez wyznaczanie ścieżki krytycznej, znajdowanie wąskich gardeł oraz ocenę czasu realizacji poszczególnych zadań.
 8. Identyfikacji form degradacji terenu, skażenia gleb oraz rekultywacji terenów poprzemysłowych i górniczych.
 9. Wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w tym energii słońca, wiatru, geotermalnej, wód itd.
 
Cena, termin rozpoczęcia oraz organizacja zajęć
 1. Całkowity koszt studiów wynosi 3070 zł/brutto za cały rok (w tym 120 zł wpisowe, płatne przy zapisie)
 2. Rozpoczęcie nowej edycji 22 wrzesień 2019 r.
 3. Zajęcia stacjonarne w ramach studiów odbywają się średnio raz w miesiącu, w zjazdach sobotnio-niedzielnych, w godzinach od 9:00 do 17:00, w siedzibie Korporacji SEDPOL przy ul. Czapelskiej 38 w Warszawie.
 4. Ponadto, dla wygody osób spoza Warszawy, część zajęć realizowana jest w formie e-learningu, do którego głównych zalet zaliczamy:
 • OSZCZĘDNOŚĆ CZASU - szkolenia realizowane są w dowolnie wybranym przez Państwa miejscu i okresie, jedyne czego Państwo potrzebują to dostęp do łącza internetowego.
 • OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY - brak dodatkowych kosztów wynikających z dojazdów, noclegów i wyżywienia.
 • DOSTĘP DO MATERIAŁÓW SZKOLENIOWYCH - mają Państwo nieograniczony dostęp do materiałów szkoleniowych co umożliwia lepsze ich zrozumienie i przyswojenie.
 1. Na zakończenie studiów absolwenci otrzymują dyplom wystawiony przez Prywatną Wyższą Szkołą Ochrony Środowiska w Radomiu, która sprawuje nadzór merytoryczny nad przebiegiem studiów.
 
Możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów
W trakcie studiów Słuchacze mogą uzyskać dodatkowe certyfikaty:
 1. Pełnomocnik ds. gospodarki odpadami (100 zł)
 2. Audytor wewnętrzny systemu zarządzania środowiskiem wg normy ISO 14001:2000 (50 zł)
 
Dlaczego warto nas wybrać?
 • Wieloletnie doświadczenie – Instytut Edukacji Europejskiej funkcjonuje w strukturze firmy od roku 1993 r. Studia podyplomowe w zakresie ochrony środowiska organizujemy nieprzerwalnie od roku 2011.
 • Wysokiej klasy specjaliści i fachowcy – zapewniamy specjalnie wyselekcjonowaną kadrę wykładowców którzy są ekspertami w swojej dziedzinie.
 • Materiały szkoleniowe – nasi prowadzący po każdych zajęciach udostępniają słuchaczom materiały szkoleniowe wykorzystywane podczas wykładów.
 
Kontakt:
www.sedpol.com.pl
bartlomiej.burchart@sedpol.edu.pl

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 660... 660460398Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:
Booking.com

bezpieczeństwoZasady bezpieczeństwa podczas transakcji

 • Najlepiej spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
 • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów. Bądź szczególnie ostrożny w przypadku kontaktów z zagranicy!!!
 • Nie płać z góry. Płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych.
Do góry