Obiekt przemysłowy 2937 m2 wyceniony na ok. 460000 zł

Szczegóły ogłoszenia

Obiekt przemysłowy o łącznej powierzchni 2937 m2, położony w gminie Wałcz (zachodniopomorskie), w obszarze wiejskim.

Cena: ok. 100 000 zł

Szacunkowa wartość nieruchomości wyceniona przez rzeczoznawcę:
458 179 zł.

Obiekt obejmuje:
- nieruchomość gruntową zabudowaną o powierzchni 1521 m2 zabudowaną budynkiem dawnej gorzelni obecnie zaadoptowanej na cele produkcyjno magazynowe wraz z częścią mieszkalną (dwa lokale)
- nieruchomość gruntową niezabudowaną stanowiącą działki o powierzchni łącznej 1416 m2.
Działki są płaskie.

Nieruchomość zabudowana jest budynkiem o kształcie zbliżonym do trapezu. Działka jest częściowo ogrodzona (z trzech stron w tym od strony wjazdu na posesję), uzbrojona w przyłącze wodociągowe i energetyczne oraz zbiornik bezodpływowy na ścieki bytowo-gospodarcze. Na działce oprócz zabudowy w postaci budynku produkcyjno-mieszkalnego znajduje się duży przemysłowy ceglany komin (pozostałość po gorzelni). Budynek produkcyjno-mieszkalny wzniesiono na przełomie XIX i XX wieku. Konstrukcja tradycyjna murowana z cegły czerwonej na fundamentach z kamienia polnego. Budynek posiada dwie wysokie kondygnacje (parter i piętro) oraz jest podpiwniczony. Stropy nad piwnicą i parterem odcinkowe na belkach stalowych oraz monolityczne żelbetowe. Dach konstrukcji drewnianej, pokryty blachą nad częścią główną oraz papą na deskach nad kotłownią. Stolarka okienna drewniana skrzynkowa. Rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej. Stolarka drzwiowa w części mieszkalnej — drewniana i płytowa natomiast w części produkcyjnej — stalowa ocieplona.

Budynek jest podzielony na trzy części:
- część mieszkalna znajdująca się na piętrze i obejmująca dwa mieszkania
- część produkcyjna (lub magazynową) znajdująca się na parterze i w wysokich piwnicach
- kotłownia.

W części mieszkalnej w sanitariatach ściany i podłogi wyłożone są glazurą, w pokojach panele. Pomieszczenia socjalne (sanitariaty i korytarze) w części produkcyjnej również wyłożone są glazurą ścienną i podłogową.

Budynek wyposażony w instalacje:
- elektryczną
- wodociągową
- kanalizacyjną
- centralnego ogrzewania.

Powierzchnia zabudowy 539,92 m2, powierzchnia użytkowa 939,71 m2, kubatura 5109,90 m3.

Pozostałe grunty są niezabudowane i nieogrodzone. Tworzą jednolitą podłużną całość. Działki te w przeszłości zabudowane były budynkami przeznaczonymi do hodowli zwierząt. Obecnie zabudowa jest rozebrana, a na działkach pozostały betonowe posadzki oraz gruz. Działki są nieuzbrojone, jednak istnieje możliwość wykonania przyłącza wodnego i energetycznego. Działki kwalifikują się do ponownej zabudowy.

Dojazd do działki zabudowanej bezpośrednio z gminnej drogi asfaltowej. W przypadku działek niezabudowanych dojazd przez stanowiącą własność Gminy Wałcz drogę gruntową biegnącą do wskazanej powyżej drogi asfaltowej.

Droga gruntowa oddziela część zabudowaną od niezabudowanej. Urząd Gminy wskazuje na możliwości zakupu bądź dzierżawy wyżej wskazanej działki, która rozdziela obecnie nieruchomość na dwie części.

Przedmiotowe nieruchomości gruntowe położone są niedaleko Wałcza. Okolica jest bardzo malownicza (pola, łąki oraz duże kompleksy leśne). W odległości zaledwie 4 km znajduje się rzeka Dobrzyca.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 666 370 502.

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 666... 666370502Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:

bezpieczeństwoZasady zachowania bezpieczeństwa podczas transakcji

  • Najlepiej jeśli to możliwe, spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów. Bądź szczególnie ostrożny w przypadku kontaktów z zagranicy!!!
  • Nie płać z góry, ale płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych.
Do góry