Szczegóły ogłoszenia

Sprzedam netbooka Samsung N110 w stanie idealnym, nie widać śladów użytkowania. jestem pierwszym właścicielem ale praktycznie nigdy go nie używałem bo jestem za mało mobilny a bardziej hobbysta. Jak to mawiali, lubię to mieć ale przyszła pora pomału likwidować to co za mną, mam ponad 80... Kupiony był z systemem XP ale po latach system się zestarzał szybciej niż hardware więc postanowiłem go unowocześnić, bo może się przyda. Wyrzuciłem zatem HDD a w jego miejsce wstawiłem SSD o pojemności 120 GB i podzieliłem go na dwie partycje, na jednej zainstalowałem poczciwego XP zaś na drugiej Linux Mint 19.2, w efekcie obydwa systemy do wyboru podczas startu pracują szybko i sprawnie. Procesor Intel Atom CPU N270 1,6 GHz, RAM 2 GB. Bluetooth. Dodatkowo by zwiększyć nieco pamięć dla systemów dołożyłem kartę pamięci gdyż netbook wyposażony jest w czytnik kart, jest włożona karta 30 GB.
W linuksie zostawiam kilka poręcznych aplikacji:
Klient poczty Thunderbird
Screenshot
VeraCrypt czyli szyfrator i deszyfrator kontenera. Można przechowywać tajne dane bez obawy podejrzenia przez osoby zbyt ciekawskie.

Systemowy raport linuksa (przed upgrade do 19.3).
Chętni mogą go zobaczyć w godzinach 10.00 do 21.00 pod adresem: http://adolf.slask.pl/raport

Jak widać na trzeciej fotce, dołączam stosowną torbę do noszenia a także oryginalny pokrowiec, do którego chowałem zawsze by się urządzenie nie kurzyło. Jeśli idzie o baterię uważam, że także jest w doskonałym stanie gdyż z_a_w_s_z_e czyli rzadko, netbooka używałem bez baterii stąd jej zużycie powinno być minimalne, co kilka miesięcy poddawałem ją jedynie ładowaniu konserwującemu. Stąd wniosek, ze do kompletu należy także oryginalny zasilacz.
Uważam, że nie ma sensu zbytniego używać go pod XPekiem a tylko pod Mintem gdyż jest to system bardzo szybki co jest wskazane dla tak skromnej maszyny...
Mint zaktualizowałem z Tina do Tricia, 19.2 do 19.3.

Cena n_i_e do negocjacji. Odbiór albo osobisty albo po doliczeniu kosztu wysyłki Inpostem.

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 501... 501926868Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:

bezpieczeństwoZasady zachowania bezpieczeństwa podczas transakcji

  • Najlepiej jeśli to możliwe, spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów. Bądź szczególnie ostrożny w przypadku kontaktów z zagranicy!!!
  • Nie płać z góry, ale płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych.
Do góry