Szczegóły ogłoszenia

Dream Team Coaching

Organizacje poszukują sposobów na zwiększanie swojej efektywności biznesowej. Wprowadzają standardy obsługi. Szkolą pracowników z technik sprzedaży. Wydają pieniądze na akcje promocyjne i reklamę. Na konkurencyjnym rynku, szczególnie w trudnych czasach kryzysu, coraz trudniej osiągnąć satysfakcjonujący wynik sprzedażowy. Czy coaching zespołowy może być tutaj użyteczny?

Głównym celem coachingu zespołowego jest poprawa współpracy pomiędzy członkami zespołów już istniejących. Team coaching jest także skuteczny podczas budowy dobrych relacji oraz klimatu współdziałania w nowych zespołach oraz wsparciu tych, przed którymi stawiane są nowe cele i zadania.

Team coaching, czyli coaching zespołowy to dobra i sprawdzona recepta na nową jakość pracy zespołu. Coach pomaga sprecyzować wspólny cel, by następnie konsekwentnie prowadzić proces skupiając uwagę wszystkich na realizacji przyjętego celu. Dzięki zastosowaniu tej metody budowy współpracy w zespole możemy osiągnąć następujące cele:
- wzrost motywacji i zaangażowania zespołu do osiągania celu,
- pojawienie się nowych, nieszablonowych rozwiązań napotkanych problemów,
- coach staje się gwarantem zaangażowania w prace wszystkich członków zespołu i wydobywa potencjał każdej osoby,
- coach jest doskonałym mediatorem pomiędzy członkami zespołu oraz osobą, która wnosi nowe światło na konflikty, które pojawiały się wewnątrz zespołu.
- Coaching zespołowy (team coaching), dotyczy pracy zespołów, a w szczególności: problemów, z jakimi spotykają się zespoły podczas wzajemnych kontaktów na płaszczyźnie zawodowej podczas procesu grupowego; przełamywania barier wewnętrznych i interpersonalnych; generowania nowych pokładów kreatywności

Idea coachingu zespołowego opiera się na założeniu, że zespół jest organizmem. Podlega zatem procesowi rozwojowemu tak samo jak pracownik, tylko jeszcze bardziej złożonemu. Warunkiem udanego, akceptowanego przez wszystkich członków zespołu, procesu rozwojowego jest stworzenie przez organizację odpowiednich warunków do jego przeprowadzenia: obecność całego zespołu i jego menedżera oraz cykliczność spotkań. Team coaching to doskonałe narzędzie, które wzmacnia zespół oraz zwiększa poczucie przynależności do niego wśród jego członków. Rozłożenie zaś procesu w czasie gwarantuje długotrwałe utrzymywanie się tego efektu.

Kiedy coaching zespołowy może być przydatny? Jest przynajmniej kilka sytuacji, kiedy coaching zespołowy może być metodą wartą rozważenia:
Mamy kryzys w zespole – Relacje między członkami zespołu tak się skomplikowały, że zauważalnie wpływa to na poziom realizacji zadań w zespole.
Tworzy się nowy zespół – Organizacja podejmuje decyzję, aby wesprzeć go w wypracowaniu efektywnych standardów pracy. Dzięki temu członkowie zespołu mogą szybko skoncentrować się na realizacji celów, bez zbędnego poświęcania czasu na gry relacyjne i walkę o status w zespole.
Potrzeba nowego otwarcia – Zespół współpracuje ze sobą już jakiś czas, ale pojawia się wypalenie, monotonia i zniechęcenie. Coaching zespołowy może być tutaj wykorzystany to tego, aby pomóc członkom zespołu odkryć nową, motywującą wizję.
Pozycja zespołu w organizacji jest słaba – Coaching zespołowy może pomóc zidentyfikować kluczowych interesariuszy w systemie organizacyjnym i wypracować strategie, które pozwolą na wzmocnienie autorytetu zespołu.
Tworzenie turkusowej organizacji – W turkusowych organizacjach pracownicy biorą odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Jest to możliwe wtedy, gdy są jasno określone role zespołowe, pracownicy angażują się w realizowane projekty, dokładnie wiadomo, w jaki sposób podejmowane są decyzje, każdy z członków zespołu bierze odpowiedzialność za efekty wspólnej pracy.

Coaching zespołowy bardzo pomaga w ustawieniu wewnątrz zespołowych procesów. Coaching zespołowy jest użyteczną metodą pracy z zespołami. Pomaga tam, gdzie szkolenia, szczególnie te związane z budowaniem zespołów, nie dają oczekiwanych rezultatów.

Zamówienia proszę składać: telefonicznie – 660 004 997 Piotr lub
mailowo kontakt (at) piotrekcygan.pl
Więcej na: akademiamindset pl

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 660... 660004997Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:

bezpieczeństwoZasady zachowania bezpieczeństwa podczas transakcji

  • Najlepiej jeśli to możliwe, spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów. Bądź szczególnie ostrożny w przypadku kontaktów z zagranicy!!!
  • Nie płać z góry, ale płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych.
Do góry