Dom w stanie surowym zamkniętym k/Legionowa, z radiem

Szczegóły ogłoszenia

Niewykończony dom mieszkalny z działką (nie żaden bliźniak lub segment) w ŁAJSKACH pod Legionowem (1,3 km od starostwa), dach, okna, drzwi, kostka brukowa, pow.uż. 147,3 m2. Parter, piętro, strych. Na piętrze hall i 5 normalnego rozmiaru pomieszczeń (zapewne wśród nich łazienka); na parterze garaż, hall (będą z niego podobno przedpokój i 3 nieoddzielone drzwiami, ale odrębne, pomieszczenia), pokój tylny / kotłownia, 2 małe pomieszczenia (w tym WC), czyli tutaj nie licząc garażu łącznie 6 pomieszczeń - patrz projekt. Są w środku, ale nie rozprowadzone: instalacja wody, gazu, kanalizacji (ścieki obecnie można odpr. tylko do szamba), sprawny prąd. Dom wymaga pozwolenia na wznowienie robót, pierwotne pozwolenie z 2007 wygasło, bo od 2007 nie było robót i po 3 latach tak się dzieje.


ATUTY:

- podwarszawskie położenie, do Leg. dojazd SKM z dw. Centralnego to ok. 20min, a stamtąd piechotą można dojść w 40 minut, autem zaś dojeżdża się 4x szybciej
- obok przez ulicę Gminne Centrum Kultury
- droga publiczna
- sklep spożywczy 30 metrów od furtki, piesze dojście w 5 minut
- plan zagospodarowania przestrzennego: tereny mieszkalne
- dom ma wprawdzie ukrytą instalację dźwiękową (tak się teraz wszystko nowe, co podlega sprzedaży rynkowej, buduje, a na ofertach bezpośr. chyba tylko takie domy można znaleźć), ale została ona znaleziona i odsłonięta, co jest po prostu dodatkową atrakcją czy też czymś ciekawym i godnym uwagi. Instalację tę (zasilaną ponoć z latarni ww. ośrodka: jak też potwierdzali mi robotnicy i dawny biznesmen kulinarny z terenu ww. GCK Wieliszew, który podobno widział świdrowanie "kabla od podsłuchu") można łatwo odciąć np. poprzez zrobienie zwarcia, co oznacza, że będziecie Państwo odporni na nielegalną możliwość stosowania przekazu podprogowego czy innych dźwięków przez ośrodki państwowe, która wszędzie indziej jest bardzo rozpanoszona


WADY:

- jako że deweloper zbankrutował wiele lat temu POWSTAŁ PEWIEN PROBLEM FORMALNY PRZY REAKTYWOWANIU BUDOWY (tylko formalny - to nie jakiś nie do przeskoczenia), ponieważ w starostwie przy uzyskiwaniu pozw. na wznowienie robót trzeba złożyć  4 identyczne egzemplarze projektu, przy czym wymagane są np. oryginalne podpisy  przy rysunkach itp. Ja mam tylko 1 egz. wszystkiego i podpisy sprawiają wrażenie kopii, może jest tam co najwyżej jakieś poświadczenie za zgodność (na pewno nie jest to oryginalne jeśli dacie Państwo do skserowania, by uzyskać aż 4 egz.). Można podejrzewać, że byłyby problemy, gdyby próbować złożyć po prostu xero.


Ponoć wchodzi w grę kontynuacja budowy przez ludzi starego dewelopera pod nową marką. Alternatywnie: można szukać pierwotnych projektantów, np. przez ewidencje i samorząd zawodowy.


SPRZEDAJĘ O 20 TYS. TANIEJ NIŻ KUPIŁEM, BO NIERUCHOMOŚĆ WYGLĄDA OBECNIE GORZEJ NIŻ NA ZDJĘCIACH LUB PRZY ZAKUPIE:

- na działce jest wykop o wymiarach ok. 5x7x3m głęb., który wymaga pilnego zakopania (robocizna za przesypanie doń nasypów i czyszczenie terenu - ok. 2000 zł)
- kolejne ok. 500 zł - wycinka zarośli, którymi porosła działka
- kolejne prace przywracające stan dobry są w środku (to tylko drobne poprawki, samej żelbetowej konstrukcji nic nie grozi): tj. trzeba na nowo położyć kilka kafelków sufitu pod przestrzenią technol., kilka dziurek zabetonować oraz wymienić 1-2 cegły. Ponieważ te prace wymagają zawodowego kierownika bud., a wynajęty liczy sobie sporo (mój np. brał 200/h), dojdzie tu ok. 4000 zł robocizny+koszt materiałów, wypożyczenia sprzętu itp.: razem np. 5600. Firmy mogłyby chcieć więcej, wrabiać w jakiś formalny projekt poprawek itp., co mogłoby podrożyć sprawę (to kwestia Państwa obrotności i umiejętności dogadania się z budowlanką)
- reszta zniżki jest za utrudnienia formalnoprawne. Sąsiedzi mówią, że z ludźmi tego dewelopera można się skontaktować. To by ułatwiło wnioskowanie o pozw. na budowę. Dziennik bud. skradziono, ale to nie koniec świata, bo właściwa procedura to w takim przypadku zażądać od starostwa nowego i złożyć ośw. pod karą o kradzieży poprzedniego (bo było takie przywłaszczenie). W nowo wydanym przez starostwo dzienniku kier. robót wpisuje wyniki inwentaryzacji. Jest więc na to znane rozwiązanie prawne.


Oferta okazyjna -- proponuję nie zwlekać, gdyż może w perspektywie miesięcy w razie polepszenia się mego stanu majątkowego zrezygnuję ze sprzedaży i zacznę myśleć o wykończeniu domu na własny użytek.

Dodatkowe zdjęcia domu są na https://www.sendspace.com/file/tlm6z7
Telefon zwykle jest nie odbierany, ponieważ numer służy do korzystania z Internetu, preferuję kontakt e-mail.

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 511... 511533158Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:

bezpieczeństwoZasady bezpieczeństwa podczas transakcji

  • Najlepiej spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów. Bądź szczególnie ostrożny w przypadku kontaktów z zagranicy!!!
  • Nie płać z góry. Płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych.
Do góry