Ubezpieczenie narciarskie – z czego się składa?

2021-02-17


Gdzie znaleźć ubezpieczenie narciarskie?

Najlepszym miejscem niezmiennie od kilku lat jest Internet. Szczególnie warto, jest skorzystać z ogólnodostępnych porównywarek oraz kalkulatorów ubezpieczeń. Dzięki tym niepozornym narzędziom uda Ci się szybko uzyskać dostęp do ofert dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę:
https://www.ubezpieczeniaonline.pl/narciarskie/0.html

Z czego składa się ubezpieczenie narciarskie?
Poniżej znajdziesz opis najważniejszych elementów, z których składa się polisa turystyczna:

koszty leczenia – w zagranicznych kurortach bardzo trudno znaleźć publiczną placówkę medyczną, która świadczy usługi dla turystów na podstawie karty EKUZ. Właśnie dlatego powinieneś wykupić polisę narciarską, gwarantującą dostęp do prywatnej opieki medycznej i zwrot kosztów za niektóre procedury medyczne.

OC – narciarstwo to sport, w którym łatwo o kontuzje. Jeśli na stoku spowodujesz wypadek i ucierpią w nim osoby trzecie (materialnie lub fizycznie), to będziesz mógł liczyć na pomoc ubezpieczyciela, który zajmie się stroną finansową zdarzenia. Wszyscy poszkodowani otrzymają odszkodowanie oraz zwrot kosztów naprawy uszkodzonego sprzętu. Pamiętaj, że ubezpieczyciel może odmówić wypłaty środków, gdy udowodni, że podczas zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych.

NNW – wypadki chodzą po ludziach i tak naprawdę nikt z nas nie wie, co wydarzy się jutro. Jeśli podczas wyjazdu narciarskiego Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy i będziesz potrzebować leczenia lub rehabilitacji, to otrzymasz środki od ubezpieczyciela. W razie Twojej śmierci pieniądze trafią na konto rodziny lub osób, które zostały przez Ciebie upoważnione.

ochrona bagażu – podczas podróży łatwo o brak skupienia, a złodzieje tylko czekają na okazję. Jeśli Twój bagaż zostanie skradziony lub zaginie, firma ubezpieczeniowa pokryje koszt niezbędnych zakupów. Pamiętaj tylko, że musisz przedstawić wszystkie rachunki, które będą stanowić podstawę do wypłaty środków.

ochrona sprzętu – w sytuacji, gdy Twój sprzęt narciarski ulegnie uszkodzeniu, otrzymasz niezbędną pomoc w postaci środków na wynajem zapasowych nart. Sprawdź jednak, jak Twój ubezpieczyciel podchodzi do kwestii objęcia ochroną używanego sprzętu. Lepiej wiedzieć wcześniej niż przykro się rozczarować.

Co, jeśli stoki nie otworzą się zimą?
Nikt nie wie jeszcze, czy rząd pozwoli na funkcjonowanie stoków w Polsce w tym sezonie zimowym. Właśnie dlatego warto już dzisiaj sprawdzić, gdzie warto pojechać na narty w kwietniu, gdy nastanie wiosna. Jeśli jesteś zainteresowany takimi wiosennymi wakacjami, wejdź na stronę:
https://www.ubezpieczeniaonline.pl/narciarskie/a/najlepsze-miejsca-na-narty-w-kwietniu/422.html
i sprawdź, jakie propozycje dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jak widzisz, ubezpieczenie narciarskie to niezwykle przydatny produkt, który sprawi, że podczas zimowego urlopu nie będziesz musiał martwić się o finansowe konsekwencje niespodziewanych zdarzeń.
Wykup polisę i nie oszczędzaj na własnym bezpieczeństwie. Koszty są relatywnie niewielkie, a korzyści, jakie czekają na posiadacza ubezpieczenia, mogą zadziwić.
Do góry