Planujesz kredyt? Przyda Ci się kalkulator kredytowy online

2021-02-17

Wszystkie banki przedstawiają swoje oferty w niezwykle atrakcyjny sposób, a samodzielne przeanalizowanie całej dokumentacji oferty i porównanie jej z konkurencyjnymi zajmuje zatrważająco dużo czasu.
Na szczęście jest prosty sposób, by porównać oferty wielu instytucji finansowych, bez wychodzenia z domu – jest to kalkulator gotówkowy online dostępny na:
https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Kalkulator kredytowy – do czego służy?

Za pomocą kalkulatora kredytowego możemy w bardzo szybki sposób poznać szczegóły ramowej oferty banków chcących zaoferować nam finansowanie. Oczywiście, musimy liczyć się z tym, iż są to tylko dane przykładowe, a koszta kredytu (np. RRSO) mogą po analizie naszych danych w niektórych instytucjach wzrosnąć, zależnie od naszej sytuacji finansowej. Kalkulator kredytowy jest jednak bardzo pomocnym narzędziem, ponieważ pozwala nam obliczyć podstawowe koszty kredytowania jednocześnie w wielu bankach – a my nie musimy nawet wychodzić z domu, ani nawet wstawać z fotela.
Pozwoli nam to wstępnie wybrać ofertę tych banków i instytucji finansowych, które oferują naszym zdaniem najlepsze warunki spłaty, a odrzucić te opcje, które nie przyciągnęły naszej uwagi. Oszczędzimy sobie tym samym czasu i energii, jakie musielibyśmy zużyć konsultując się osobno z przedstawicielami kolejnych banków i analizując ich oferty. Kalkulator gotówkowy online to szybki i bezpieczny sposób na wybranie najkorzystniejszej dla nas propozycji kredytowej.

Kiedy skorzystać z kalkulatora kredytowego? Jaki wybrać?

Z internetowego kalkulatora kredytowego możemy, a nawet powinniśmy skorzystać zawsze wtedy, kiedy zastanawiamy się nad zaciągnięciem kolejnego zobowiązania finansowego. Pomoże on w wybraniu odpowiedniej, najkorzystniejszej dla nas instytucji finansowej. Dobry kalkulator gotówkowy online pozwoli nam na obliczenie kosztów związanych z zaciągnięciem różnego rodzaju zobowiązań finansowych. Niezależnie więc od tego, czy chcemy wziąć kredyt hipoteczny, konsolidacyjny czy na samochód, powinniśmy wcześniej skorzystać z kalkulatora kosztów kredytu. Pamiętajmy, że błędna decyzja może mieć tu poważne konsekwencje i jeśli wybierzemy nieodpowiedni dla nas produkt finansowy, prędzej czy później poniesiemy tego konsekwencje – np. spłacając o kilka tysięcy złotych więcej, niż w przypadku innego kredytu.
A jaki kalkulator kredytowy jest najlepszy? Naszym zdaniem jest to kalkulator Total Money. Pozwala on na sprawdzenie kosztów finansowania nie tylko w przypadku banków, ale również przy zaciąganiu pożyczek typu chwilówki w takich firmach jak Vivus, Wonga czy NetCredit. Do wyboru mamy kilka różnych typów finansowania – od klasycznych kredytów przez pożyczki pozabankowe na hipotekach skończywszy -, a do tego sami możemy ustalić interesujący nas okres spłaty. Sprawi to, że wszelkie wyświetlane oferty będą bardziej dopasowane do naszych potrzeb. Oprócz tego porównać możemy tu również konta, jak i lokaty bankowe.

Kalkulator gotówkowy online – jak skorzystać?

Niezaznajomionych z tematem wypada uspokoić, że do skorzystania z kalkulatora nie są wymagane żadne dokumenty. Nie podpisujemy (póki co) umowy z żadną instytucją finansową, a jedynie sprawdzamy, czy posiada ona w swojej ofercie odpowiednią dla nas propozycję. Kalkulator kredytowy jest jedynie narzędziem służącym pomocniczym. Pamiętajmy również o tym, że samo wypełnienie wniosku na stronie kredytodawcy również do niczego nas nie zobowiązuje – umowa zostanie zawarta dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że zgadzamy się na warunki kredytu.
Skorzystanie z kalkulatora kosztów kredytu jest bardzo proste. Wystarczy jedynie, że z dostępnych opcji wybierzemy interesujący nas rodzaj kredytowania, a zostaniemy przekierowani do odpowiedniego formularza. Jedyne informacje, jakie będzie trzeba tu podać to kwota kredytu lub pożyczki, jaką chcielibyśmy uzyskać, a także preferowany okres spłaty. Gdy tylko tego dokonamy, natychmiast ujrzymy dobrane do naszych potrzeb propozycje usług finansowych. Nie musimy podawać żadnych wrażliwych danych. Kalkulator gotówkowy online jest bowiem w stanie samodzielnie sprawdzić dostępne opcje w kilkudziesięciu różnych instytucjach finansowych.
Do góry