OSZUSTWO NA „AMERYKAŃSKIEGO ŻOŁNIERZA” - NIE DAJ SIĘ NABRAĆ!

2021-02-26

Nieświadoma ofiara spotyka "idealną połówkę", która jest wrażliwa, czuła, romantyczna i ma świetną pracę. Jak się później okazuje, oszust, wymyślając najróżniejsze kłamstwa, pozyskuje pieniądze od zakochanej osoby. 
Aby osiągnąć cel, oszuści podają się np. za "amerykańskich żołnierzy" stacjonujących rzekomo w Iraku czy Afganistanie. Wiele kobiet daje się zwieść.

Popularną metodą wśród przestępców jest w ostatnim czasie oszustwo na „amerykańskiego żołnierza”. Oszust wyszukuje w internecie samotne osoby, po czym nawiązuje z nimi kontakt. Posługując się zdjęciami z sieci, przedstawia się jako amerykański żołnierz, który aktualnie jest poza granicami swojego kraju.
- Taki "amerykański żołnierz" przedstawia się zazwyczaj jako wdowiec lub rozwodnik, ale częściej wdowiec z dzieckiem, bo to jest bardzo chwytające za serce.
Gdy relacja staje się już bardzo bliska, oszust przechodzi do działania. - Poszukuje kogoś, z kim mógłby spędzić emeryturę, bo już niedługo jego służba dobiega końca. Za dobrą służbę został wynagrodzony przez rząd Afganistanu, Syrii czy Iraku.

Po jakimś czasie mężczyzna pisze, że te pieniądze trzeba przewieźć, ale są problemy celne. - Ponieważ są problemy celne na lotnisku albo na granicy, występują jakieś biurokratyczne przeszkody, które uniemożliwiają przesyłkę, należy przelać pieniądze na jakieś koszty manipulacyjne, ale to jest i tak ułamek tego, co on ma - tłumaczy dalszy schemat oszustwa.
Ofiara, która nabrała zaufania do oszusta - najczęściej nie podejrzewa go o manipulację i wysyła pieniądze.

W ten sposób na świecie oszukiwanych jest dziesiątki tysięcy kobiet. 
Nie bądź jedną z nich.
Do góry