Materace dostępne w Nowym Sączu - kiedy stary wymienić na nowy?

2021-04-16

Co sprawia, że materac warto wymienić?
Można wymienić niezliczoną ilość poszczególnych kwestii, które mogą wpłynąć na potrzebę wymiany materaca. Skupimy się jednak na podziale na dwa typy. Jeden z nich będzie mówił o przyczynach związanych z samym materacem, a drugi wręcz przeciwnie - będzie dotyczył zmian u właściciela. Przyjrzyjmy się tym czynnikom bliżej.
Jakie są najczęściej spotykane przyczyny po stronie materaca?
  • odkształcenia - niezależnie od rodzaju materaca, odkształcenia po pewnym czasie muszą powstać. Oczywiście warto zainwestować w materace, które mają długą żywotność, co potwierdzają certyfikaty jakości - będą to na przykład materace firmy Hilding. Odkształcenia się bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, gdyż materac wtedy nie może utrzymać odpowiedniej krzywizny naszego kręgosłupa - będzie to kończyło się często brakiem wypoczynku i bólami pleców.
  • zanieczyszczenia i zabrudzenia - każdy materac powinien dziś być wyposażony w odpowiedni dla niego pokrowiec, który możemy prać tak często, jak potrzebujemy - przykładem jest pokrowiec Hilding Elips. Jednak kiedyś dodawania pokrowca w zestawie nie było normą, więc dużo łatwiej było o nieodwracalne zabrudzenia. Mogą one źle odbić się na zdrowiu, gdyż są siedliskiem bakterii i grzybów. 
  • wyczuwalne zniszczenia - to najczęściej sprężyny, które da się czuć pod kręgosłupem  jako wystające - będą one bardzo irytujące, jak i niezdrowe dla naszych pleców. Dobry materac w Nowy Sącz na Materacenowysacz.pl może pomóc w tym wypadku.
Co z powodami po stronie użytkownika?
  • zmiana wagi - twardość materaca jest związana bardzo blisko z wagą użytkownika - im więcej dana osoba waży, tym twardszy powinien być materac. Jeśli zatem użytkownik zmienia swoją wagę, materac powinien pójść razem z tym trendem, gdyż inaczej możemy zacząć odczuwać niekorzystny wpływ za twardego bądź za miękkiego materaca.
  • niewygoda - spędzamy w łóżku średnio 1/3 życia - jeśli będzie to bolesny czas, odbije się to na naszym zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Świetnym wyborem będzie na przykład materac piankowy Hilding Rumba, który dopasuje się do kształtu każdego ciała dzięki termoelastycznej piance Visco
  • sen na kanapie - niestety, jest to bardzo częste w życiu wielu osób. Kanapy są funkcjonalne, ale nie nadają się do zachowania odpowiedniej krzywizny kręgosłupa - po jakimś czasie to dokładnie odczujemy. 
Jak zapobiec szybkiemu zużyciu materaca?
Oczywiście nigdy nie sprawimy, że materac wytrzyma dziesiątki lat w nienaruszonym stanie - jest to zbyt mocno eksploatowany przedmiot w domostwie. Jednak są sposoby, aby przedłużyć jego żywotność. Musimy zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, co uda nam się wietrząc go, jak i zakupując dobry materac lateksowy, jak na przykład Hilding Melody. Tak naprawdę każdy materac w Słupsku na Materaceslupsk.eu może posłużyć nam długi czas, jeśli tylko o niego zadbamy. Musimy pamiętać o dobrym pokrowcu, jak na przykład Elips, o którym już mówiliśmy. Żywotność materaca jest w dużej mierze odzwierciedleniem dbałości właściciela. 
 
Do góry