Masz dość walki z kacem? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – odtrucie alkoholowe!

2021-06-10

Wydawałoby się, że odtrucie alkoholowe jest metodą stosunkowo nową, jednak nic bardziej mylnego. Procedura ta znana jest od dziesięcioleci, choć z jej właściwości korzystano do tej pory jedynie w obrębie oddziałów szpitalnych lub klinik leczenia uzależnień. Okazuje się jednak, że działanie detoksu alkoholowego jest tak szerokie, że można wykorzystać je również w leczeniu objawów syndromu dnia poprzedniego. Na czym jednak polega ta metoda?
Odtrucie alkoholowe to nic innego, jak podaż wyselekcjonowanych substancji odżywczych za pomocą kroplówki dożylnej. Preparaty podawane są bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu wchłaniają się natychmiast, a co najważniejsze – całkowicie. Wysoka biodostępność związków aktywnych oznacza, że osiągają one wysokie stężenie we krwi oraz poszczególnych tkankach, dzięki czemu efekty ich działania odczuwalne są w szybkim czasie. Pacjenci decydujący się na odtrucie alkoholowe twierdzą, że wyraźna poprawa samopoczucia występuje jeszcze w trakcie trwania wlewu dożylnego.

Odtrucie alkoholowe minimalizuje szkodliwy wpływ alkoholu na organizm człowieka

Skąd wynika skuteczność odtrucia alkoholowego? Składa się na nią nie tylko wysoka biodostępność, ale także kompleksowość działania tej metody. Umożliwia ona eliminację niemal wszystkich przyczyn rozwoju kaca, a co najważniejsze – pozwala również na zmniejszenie szkodliwego wpływu alkoholu na organizm. Odpowiednio dobrane kroplówki na kaca działają poprzez:
  • wypłukanie resztek alkoholu i jego metabolitów z krwi;
  • wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej;
  • wyrównanie hipoglikemii;
  • wspomaganie oczyszczania wątroby;
  • przyspieszenie regeneracji układu nerwowego;
  • uzupełnienie niedoboru witamin;
  • dostarczenie antyoksydantów i zatrzymanie stresu oksydacyjnego.
Kiedy warto sięgnąć po detoks alkoholowy? Sprawdza się on nie tylko w przypadku jednorazowego spożycia alkoholu, ale także dłuższego okresu, w którym organizm narażony był na szkodliwe działanie tej używki. Dodatkowo, odtrucie wykorzystywane jest nie tylko do leczenia kaca – jest również użyteczne w terapii zatrucia alkoholowego czy w zapobieganiu  zespołowi abstynencyjnemu.

Jak skorzystać z odtrucia alkoholowego w Warszawie?

Obecnie dostępność detoksu alkoholowego jest o wiele wyższa niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Kliniki leczące kaca można znaleźć już w każdym większym mieście. Niestety, niekiedy ciężko jest wybrać tą właściwą, w której usługa będzie przeprowadzona w pełni bezpiecznie. Jeśli szukasz sprawdzonego odtrucia alkoholowego w Warszawie, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Dużym uznaniem wśród pacjentów cieszy się KacDoktor – firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia kaca i suplementacji dożylnej. Świadczone w niej usługi wykonywane są jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny, dzięki czemu można być spokojnym o cały przebieg detoksu.
KacDoktor to także firma wyróżniająca się innowacyjnym podejściem do pacjenta, ponieważ jej pracownicy wykonują odtrucie alkoholowe nie tylko w specjalistycznym gabinecie, ale również w zaciszu domu pacjenta. Wystarczy krótki kontakt telefoniczny, a lekarz bądź ratownik medyczny dojedzie pod wskazany adres na terenie Warszawy lub okolicznych miejscowości już w 45 minut. Godny uwagi jest też fakt, że z odtrucia alkoholowego można skorzystać całodobowo, w każdy dzień tygodnia.
Nie musisz już marnować całego dnia na walkę ze złym samopoczuciem! Detoks alkoholowy postawi Cię na nogi już w godzinę!
 
Do góry