AC krótkoterminowe

2020-10-20

AC krótkoterminowe – jak to działa?

Nie Tylko AC
Zanim przejdziemy do omówienia AC krótkoterminowego, warto najpierw wspomnieć, że na rynku dostępne są również rozwiązania dla klientów, poszukujących polisy OC na okres krótszy niż 12 miesięcy. Zakres ochrony takiego ubezpieczenia jest taki sam jak w przypadku standardowej polisy. Zmienia się tylko czas, na jaki jest zawierana umowa.
Więcej o OC krótkoterminowym dowiesz się w tym poradniku: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-oc-na-3-miesiace/

Jaką ochronę zapewnia AC krótkoterminowe?
Pełny zakres ochrony każdej polisy znajdziesz oczywiście w OWU. Ubezpieczyciel jest zobowiązany do przygotowania tego typu dokumentu. Zazwyczaj jednak kierowcy mogą liczyć na następujące usługi ze strony towarzystw ubezpieczeniowych:
  • holowanie pojazdu z miejsca zdarzenia, wypadku, awarii.
  • naprawa uszkodzonego samochodu,
  • wymiana opon,
  • naładowanie akumulatora,
  • pojazd zastępczy na czas naprawy,
  • nocleg lub pomoc w dotarciu do celu podróży,
  • pomoc medyczna dla kierowców i pasażerów,
  • pomoc prawna.
Na jaki czas można wykupić AC krótkoterminowe?
Taka polisa jest szczególnie polecana dla kierowców, którzy sporadycznie pokonują długie trasy samochodem i chcą zabezpieczyć się na czas podróży. Najczęściej ubezpieczyciele oferują ubezpieczenia na 7, 15 lub 30 dni.

Gdzie kupić AC krótkoterminowe?
Warto wspomnieć o tym, że nie każdy ubezpieczyciel oferuje polisę na okres krótszy niż12 miesięcy. Obecnie AC krótkoterminowe znajdziesz w: AXA Direct, Generali, Link4, Warcie, HDI. Pamiętaj, tylko by przed wyborem konkretnej polisy zajrzeć do OWU (Ogólnych Warunków Umowy) i sprawdzić, jak wygląda dokładny zakres ochrony. Szczególną uwagę zwróć na limit holowania pojazdu i zakres terytorialny.
Ile zapłacisz za AC na krótki czas?
Zazwyczaj cena AC na 7 dni, obejmującego swoim działaniem zarówno Polskę, jak i zagranicę, kształtuje się na poziomie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Tak, jak w przypadku standardowej polisy cena jest ustalana indywidualnie na podstawie danych dostarczonych towarzystwu ubezpieczeniowemu przez kierowcę.

Gdzie szukać polisy?
Najlepszym miejscem jest Internet oraz ogólnodostępne kalkulatory OC/AC. Po wpisaniu do formularza informacyjnego danych osobowych oraz szczegółów dotyczących samochodu otrzymasz dostęp do szerokiej listy ofert od najlepszych ubezpieczycieli. Co więcej, zakupu będziesz mógł dokonać, nie wychodząc z domu. W obecnej sytuacji epidemiologicznej jest to szczególnie ważne. Jeśli planujesz kupić lub sprzedać samochód, wejdź na stronę z ogłoszeniami.

Podsumowanie
Jak widzisz, krótkoterminowe AC w pewnych sytuacjach może okazać się dużo korzystniejsze niż polisa na 12 miesięcy. Pamiętaj tylko o tym, by dokładnie przeczytać OWU i zapoznać się ze szczegółowym zakresem ochrony ubezpieczenia, na które chcesz się zdecydować.
Do góry