FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 

1. Jakie są zasady korzystania z Serwisu tablica.com?


Szczegółowe zasady korzystania z Serwisu znajdują się w Regulaminie serwisu tablica.com


2. Ile kosztuje zamieszczanie ogłoszeń?

Zamieszczanie ogłoszeń na Serwisie jest całkowicie darmowe. Wystarczy założyć konto na tablica.com i opisać swoją ofertę, a następnie opublikować ją w serwisie. Darmowe ogłoszenie będzie widoczne w Serwisie przez okres jaki wybrano. Korzystanie z Serwisu, polegające na odczytywaniu, przeglądaniu informacji oraz ofert, również jest bezpłatne. Oczywiście w celu zwiększenia zainteresowania ofertą skorzystać można z opcji wykupienia opcji płatnych - ogłoszenia na stronie głównej bądź ogłoszeń promowanych. Z dokładną ofertą można zapoznać się w Cenniku.


3. Czy konieczne jest założenie Konta dla zamieszczania ogłoszeń?

Tak, aby móc dodawać ogłoszenia, należy założyć Konto w Serwisie. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna i zajmuje tylko chwilę. 


4. Jak zarejestrować się w Serwisie tablica.com?

Należy kliknąć odnośnik „Zaloguj się” a następnie na dole formatki przy napisie "Nie masz jeszcze konta?" w napis "Zarejestruj się". Do założenia Konta na Serwisie tablica.com wymagane będzie podane adresu e-mail w celu zweryfikowania użytkownika, a także podanie swojej nazwy użytkownika. Formularz Rejestracji dostępny jest na stronie internetowej Serwisu. Wystarczy uzupełnić niezbędne informacje, konieczne w procesie rejestracji każdego nowego Użytkownika. Formularz Rejestracji umożliwia stworzenie Konta, które odpowiada konkretnym Użytkownikom. Po zakończeniu procesu rejestracji można dodawać ogłoszenia. Rejestrując się w Serwisie tablica.com zgadzasz się na warunki zapisane w Regulaminie. Dane logowania zostaną wysłane na podany przy rejestracji adres e-mail. Należy upewnić się, że adres e- mail został wpisany poprawnie i jest on prawidłowy. Jeżeli na Twoją skrzynkę e-mail nie przyjdzie wiadomość z potwierdzeniem danych logowania, warto sprawdzić Kosz lub folder „Spam” w poczcie. 
Jeżeli posiadasz konto na Facebooku, można skrócić i ułatwić sobie proces rejestracji. Wystarczy kliknąć przycisk „Zaloguj się przez Facebook”, żeby błyskawicznie dodać swoje dane do Serwisu. Tym sposobem, szybciej można dodać ogłoszenie na Serwisie.


5. Jak opublikować ogłoszenie na Serwisie tablica.com?

Dodawanie ogłoszenia w Serwisie rozpocząć należy od kliknięcia przycisku “Dodaj ogłoszenie” . Przycisk znajduje się w górnej, prawej części strony. Należy wybrać jedną z kategorii, które wyświetlą się po kliknięciu przycisku „Dodaj ogłoszenie”. Następnie wypełnić należy wymagane pola formularza i wpisać treść ogłoszenia. Na koniec można dodać do publikowanego ogłoszenia zdjęcia w maksymalnej ilości do 8 sztuk, o pojedynczej wadze nieprzekraczającej 2100 KB. Zdjęcia dodawane przez Ogłoszeniodawcę do treści ogłoszenia, powinny zawierać wyłącznie przedmiot ogłoszenia. Na dodawanych zdjęciach nie powinny znajdować się adresy e-mail, adresy stron internetowych, numery telefonów, numery komunikatorów internetowych lub znaki wodne innych serwisów.


6. Ile czasu trwa zatwierdzenie ogłoszenia?

Każde nowe ogłoszenie zatwierdzane jest automatycznie. Ogłoszenie zamieszczone przez Ogłoszeniodawcę wyświetli się natychmiast po dodaniu go do Serwisu tablica.com. Ogłoszeniodawca jest odpowiedzialny za publikowane treści. Jednocześnie oświadcza i gwarantuje, że są one zgodne ze stanem faktycznym oraz z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Publikacja treści nie może naruszać Regulaminu oraz praw osób trzecich, w tym praw autorskich.


7. Czy można edytować zamieszczone ogłoszenie?

Oczywiście, tak. Nawet, jeżeli ogłoszenie jest aktywne, w dowolnym momencie można je edytować. W tym celu należy zalogować się na swoje konto, poprzez kliknięcie przycisku „Moje Konto”. Z listy, jaka pojawi się, należy kliknąć pozycję „Ogłoszenia”. Można je w tej zakładce dowolnie zmodyfikować, zaktualizować bądź odświeżyć publikację zakończonego już ogłoszenia.


8. W jaki sposób usunąć ogłoszenie?

Należy zalogować się na swoje konto, poprzez kliknięcie przycisku „Moje Konto”. Z listy, jaka pojawi się po prawej stronie ekranu, należy kliknąć pozycję „Ogłoszenia”. Wystarczy wybrać z listy dowolne ogłoszenie i skorzystać z opcji "Usuń".


9. Czy jedno ogłoszenie można opublikować w kilku kategoriach?

Niestety, ale nie wolno zamieszczać takiego samego ogłoszenia w kilku kategoriach. Należy pamiętać, że zamieszczanie dwóch i więcej ogłoszeń tej samej treści jest niezgodne z Regulaminem Serwisu tablica.com.


10. Ile ogłoszeń można zamieścić w Serwisie tablica.com?

Serwis nasz nie ogranicza ilości zamieszczanych ogłoszeń przez jednego użytkownika. Serwis zastrzega sobie jednak prawo do modyfikowania ogłoszeń w niezbędnym zakresie oraz zmianę wybranej przez Ogłoszeniodawcę kategorii ogłoszenia w przypadku, gdy stwierdzona zostanie jego niezgodność z Regulaminem.


11. Kiedy ogłoszenie może zostać usunięte ze strony?

W przypadku, gdy działania Użytkownika naruszają postanowienia Regulaminu. W zależności od rodzaju i skali naruszenia, administratorzy Serwisu mogą udzielić Użytkownikowi ostrzeżenie za pośrednictwem poczty elektronicznej, zawiesić konto na czas określony lub nieokreślony, a także ograniczyć funkcjonalność Konta Ogłoszeniodawcy. Ogłoszenie może także zostać usunięte z serwisu, gdy w inny sposób naruszać będzie Regulamin.


12. W jaki sposób można skontaktować się z Ogłoszeniodawcą?

Jeśli w treści ogłoszenia nie ma widocznych danych kontaktowych Ogłoszeniodawcy, można skontaktować się z nim poprzez Formularz Kontaktowy. Dostępny jest on na każdej stronie z opublikowanym ogłoszeniem, po prawej stronie i znajduje się on pod widoczną mapką. Wystarczy wybrać opcję „Napisz wiadomość”. Wysłana wiadomość trafi na adres e-mail Ogłoszeniodawcy, jaki został podany przy rejestracji konta w Serwisie tablica.com. Inną możliwością jest skorzystanie z numeru telefonu. Należy kliknąć w napis "Pokaż numer"


13. Przy próbie logowania pojawia się komunikat „Podany login i/lub hasło jest niepoprawny.” Co to znaczy?

Konto na Serwisie mogło zostać zablokowane, jeżeli naruszone zostały zasady Regulaminu. Konto mogło również zostać zablokowane w obawie przed próbą oszustwa lub spamu, a także po wielokrotnej próbie podania błędnego hasła lub adresu e-mail. Konto można odblokować po kontakcie z administratorem serwisu. Wystarczy wejść w zakładkę Kontakt.


14. Dlaczego nie mogę znaleźć mojego ogłoszenia?

Ogłoszenie prawdopodobnie wygasło z powodu upływu okresu publikacji lub zostało usunięte przez Administratora z powodu naruszenia Regulaminu. Jeżeli nie możesz zlokalizować ogłoszenia przez dużą liczbę ogłoszeń w Serwisie, możesz z łatwością odszukać je po zalogowaniu się w panelu. Wystarczy kliknąć przycisk „Moje Konto” . Następnie z listy, jaka pojawi się po prawej stronie ekranu, należy kliknąć pozycję „Ogłoszenia”. Tutaj będą widoczne wszystkie ogłoszenia Użytkownika, jakie zostały opublikowane w Serwisie.


15. O czym pamiętać, zamieszczając ogłoszenie?

Treść ogłoszenia musi być zgodna ze stanem faktycznym i prawnym. Powinna także odzwierciedlać rzeczywisty zamiar sprzedaży Przedmiotu, wraz z ceną i dostępnością. Zabronione jest dodawanie ogłoszeń, których przedmiot lub oferowana usługa narusza przepisy prawne, w szczególności karne. Zdjęcia dodane do treści ogłoszenia powinny zostać wykonane samodzielnie. Mogą one zawierać wyłącznie przedmiot dotyczący ogłoszenia. Ogłoszeniodawca jest odpowiedzialny za publikowane treści i gwarantuje, że są one zgodne ze stanem faktycznym. Przed skorzystaniem z serwisu zalecamy dokładnie zapoznać się z Regulaminem.


16. W jaki sposób stworzyć skuteczne ogłoszenie?

Uzupełnij ogłoszenie szczegółowo aby sprawić, że zostanie ono wyświetlone jak największej ilości osób. Uzupełnij w tym celu tytuł ogłoszenia, informacje dodatkowe, treść ogłoszenia oraz informacje opcjonalne. Koniecznie dodaj zdjęcia. Ogłoszenie powinno być szczegółowe. Najlepiej, by treść ogłoszenia była poprawna pod względem ortograficznym i stylistycznym. Możesz także odpłatnie zwiększyć widoczność swojego ogłoszenia w Serwisie. W tym celu skorzystać można z opcji wykupienia płatnych ogłoszeń na stronie głównej bądź ogłoszeń promowanych. Szczegółowe informacje o płatnych ogłoszeniach opisane zostały w Cenniku.


17. Czy dane użytkowników na Serwisie tablica.com są bezpieczne?

Dane Użytkownika (oprócz hasła) widoczne są dla wszystkich Użytkowników przeglądających ogłoszenia. Serwis tablica.com nie odpowiada za ich niewłaściwe wykorzystanie przez osoby trzecie. Serwis nie udostępnia osobom trzecim posiadanych informacji o Użytkownikach Serwisu tablica.com. Adresy e-mail Użytkowników służą zainteresowanym jedynie do korespondencji z Ogłoszeniodawcą, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat opublikowanego ogłoszenia. Adresy IP przechowywane są przez Serwis tablica.com w celach związanych wyłącznie z bezpieczeństwem. Mogą więc zostać przekazane wyłącznie dla upoważnionych służb i organów (np. policji, prokuratury, sądu) do identyfikacji osób, które w jakikolwiek sposób naruszają prawo. Przed skorzystaniem z serwisu zalecamy dokładne zapoznanie się z Regulaminem.


18. W jaki sposób można usunąć swoje Konto z Serwisu?

Usunięcia Konta można dokonać samodzielnie. W tym celu należy zalogować się na swoje Konto, poprzez kliknięcie przycisku „Moje konto”. Z listy, jaka pojawi się po prawej stronie ekranu, należy kliknąć pozycję „Ustawienia”. Należy następnie przewinąć listę – do pozycji „Usuń konto”. Pojawi się komunikat "Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto i wszystkie powiązane z nim ogłoszenia?" informujący o tym, że usunięcie Konta wiąże się ze skasowaniem wszystkich informacji o nim (wraz z usunięciem ogłoszeń, nawet tych aktywnych). Jedyne dane, jakie nie zostaną skasowane, to informacje o dokonanych płatnościach i faktury. Pozostaną one do dyspozycji Administracji. Wystarczy potwierdzić chęć skasowania, wpisać aktualne hasło w rubrykę i wcisnąć przycisk „Usuń konto”. Uwaga! Ta procedura jest nieodwracalna i nie można jej cofnąć!


19. Jeśli Serwis tablica.com nie działa prawidłowo?

Serwis tablica.com zastrzega sobie możliwość przerw technicznych w działalności Serwisu, w celu przeprowadzenia konserwacji lub konieczności modernizacji, a także rozbudowy strony. Serwis może nie działać prawidłowo również z przyczyn niezależnych, jak zaniechanie osób trzecich. W miarę możliwości technicznych, Administratorzy poinformują Użytkowników o ewentualnych problemach technicznych poprzez umieszczenie odpowiedniego komunikatu na Stronie Głównej.


20. Gdzie można zgłaszać naruszenie zasad regulaminu lub łamanie prawa?

Jeśli uważasz, że Ogłoszenie narusza Regulamin lub nie jest zgodne z obowiązującym prawem, zgłoś to do Administratora klikając w napis "Zgłoś nadużycie" znajdujący się w prawym dolnym rogu każdego ogłoszenia, lub poinformuj o tym Administratora Serwisu poprzez Formularz Kontaktowy w zakładce Kontakt.
Do góry